MATEŘSKÁ ŠKOLA NAVŠTÍVÍ SOLNIČKU

Ve dvou termínech  -  4.  a  11.  dubna  2019  -  uspořádá  MŠ  v  Manětíně pro všechny školkové děti výjezd  do  SOLNIČKY - solné jeskyně v Kralovicích.

Třídní učitelky vybírají do konce měsíce března 2019 na dopravu a na vstup do Solničky celkem  400,- Kč.

Správce Webu, 21. 3. 2019

ZÁPIS DO  MŠ PRO  ROK 2019 - 2020

Mateřská škola Pastelka v Manětíně oznamuje, že  ZÁPIS  DO  MŠ  MANĚTÍN  PRO  ROK  2019/2020  se uskuteční  ve  ČTVRTEK  2. KVĚTNA  2019.

Zápis bude probíhat v ředitelně mateřské školy v době od  10.00hod.  do  14.00 hod.

K zápisu dětí do MŠ přinesou rodiče rodný list zapisovaného dítěte a jeden z rodičů  (zákonných zástupců) předloží občanský průkaz.

Správce Webu, 21. 3. 2019

CO NÁS ČEKÁ V  PŘÍŠTÍM TÝDNU

V úterý, dne 12. 3. 2019 ,  přijede fotografovat do naší MŠ fotofirma HANKA, která nám nabídla vytvoření samolepících jmenovek k použití do šaten , na hrníčky apod. ,  zcela zdarma. Pro rodiče nabízí set fotografií, které si můžete , ale nemusíte , odkoupit !!

Ve čtvrtek  14. 3.  navštívíme  ve dvou skupinkách  Městskou knihovnu v Manětíně, kde bude s dětmi besedovat o BŘEZNU - MĚSÍCI KNIHY,  o knížkách , a nejen o nich , nová paní knihovnice Alena Fišerová.

Na pátek  15. 3.  jsme pozvali na divadelní představení  DIVADLA  Z  BEDNY v naší školce, také děti ze Základní školy v Manětíně  ( první a druhou třídu ). Na setkání s kamarády ze základky a na společné zážitky z představení se moc těšíme !!

Správce Webu, 6. 3. 2019

ČÁSTEČNÉ UZAVŘENÍ MŠ

ČEZ Distribuce , a.s.  oznámila mateřské škole odstávku elektřiny na den  7.  3.  2019.

V tento den se nebude , ze stejného důvodu , připravovat ani strava v ZŠ.  Proto bude MŠ v Manětíně v tento den otevřena pouze  od  6.45 hodin  do  12.00 hodin.

Prosím , vyzvedněte si své děti  mezi  11.30  až  nejpozději  do  12.00 hodin , budou

bez oběda !!!   DĚKUJEME  ZA  POCHOPENÍ  !!!

MASOPUSTNÍ REJ

Masopustní maškarní rej se v MŠ Manětín uskuteční v úterý  dne  5.  3.  2019.

Převleky a masky necháváme v letošním roce na fantazii a kreativitě dětí a rodičů. Prosím , přineste je dětem  5. 3.  ráno do mateřské školy .

JARNÍ PRÁZDNINY

V příštím týdnu , od 25. 2  do 1. 3. 2019, jsou MŠMT pro naši oblast vyhlášeny JARNÍ  PRAZDNINY. V naší MŠ Manětín bude provoz nepřerušen , pouze třídy budou sloučeny do jedné.

PODĚKOVÁNÍ

V minulém týdnu se v prostorách Mateřské školy v Manětíně uskutečnila , v rámci školního projektu  " Mámo , táto , pověz mi , co děláš "  ,  myslivecká přednáška .

Myslivec , pan  Daniel  Nágr  , připravil pro děti mateřské školy velmi pěknou přednášku o myslivosti . Nad spoustou paroží , vábniček ,  zbraní a dalších mysliveckých trofejí a propriet , děti s panem Nágrem besedovaly o lesní zvěři a o činnostech spojených s myslivostí .

Za velmi poutavou a poučnou besedu panu Nágrovi děkujeme !!!

Správce Webu, 5. 2. 2019

BOBOVÁNÍ

Po dobu, kdy bude na zahradě MŠ a na kopečcích v okolí školky dostatečná sněhová vrstva, budeme se snažit každý den bobovat a využít sněhovou nadílku ke hrám na sněhu a se sněhem.

Žádáme rodiče, aby přizpůsobili oblékání dětí těmto aktivitám a přinášeli dětem do mateřské školy boby.  DĚKUJEME !!!

Správce Webu, 5. 2. 2019

CO NÁS ČEKÁ V  PŘÍŠTÍM TÝDNU

V pondělí , dne  4. února  2019,  se děti půjdou podívat na divadelní představení do kinosálu Kulturního domu v Manětíně.  Představení pro MŠ  i  ZŠ  odehraje divadelní soubor bezplatně .

Ve středu , dne 6. 2. , se v Mateřské škole Pastelka v Manětíně uskuteční MODRO-BÍLÝ  DEN , který symbolizuje paní zimu  -  modré nebe a bílý sníh ( ŠVP ) . Žádáme rodiče , aby své děti oblékli v tento den pouze do modrobílého oblečení . Děkujeme!!

Správce Webu, 28. 1. 2019

BESEDA S  MYSLIVCI

V posledním lednovém týdnu , ve středu dne  30. 1. 2019  dopoledne , navštíví naši mateřskou školu myslivci z mysliveckého sdružení Jizerka Hvozd , se kterými budeme besedovat o zvířátkách v lese , o péči o ně ,  a jak jim můžeme v zimě pomáhat .

Těšíme se na to , co vše nového se o myslivosti dozvíme !

Správce Webu, 25. 1. 2019