26. 2. 2020

oblacnosde

Bude polojasno až oblačno, místy přeháňky, od 600m srážky sněhové. Denní teploty 4 až 8°C. Noční teploty 2 až -2°C.

MAŠKARNÍ PLES V  MŠ

Maškarní ples se uskuteční v Mateřské škole Manětín v úterý dne 25. února 2020.

Prosíme rodiče , aby přinesli dětem masky , dle vlastního výběru a fantazie dětí , ráno do školky.

Správce Webu, 19. 2. 2020

FOTOGRAFOVÁNÍ

Vzhledem k přetrvávající nemocnosti dětí v mateřské škole byl termín jarního fotografování přesunut na čtvrtek  20. 2. 2020 .

Správce Webu, 3. 2. 2020

CO NÁS ČEKÁ V  ÚNORU 2020

Zima nám stále nedopřává dostatek sněhu , takže budeme věřit , že se v únoru polepší a dopřeje nám sněhovou nadílku , abychom se mohli radovat na bobech , při stavění sněhuláků a koulování.

Ze stejných důvodů jsme přesunuli  Modro - bílý zimní den do měsíce února - uskuteční se ve středu  5. 2. 2020. Prosíme rodiče , aby děti oblékli v tento den do modro - bílé kombinace oblečení.

Fotografování dětí s jarní tématikou se uskuteční ve čtvrtek  6. 2. 2020 .  Doufáme , že už pan fotograf bude zdravý !!!

V pondělí  17. 2. 2020  přijede do mateřské školy Divadlo pana Pohody s novou pohádkou.

Také nás čeká masopustní řádění - MASOPUSTNÍ  REJ  v  mateřské škole , v maskách podle fantazie dětí - 25. února 2020 !

Na pravidelných procházkách budeme vyhledávat krmelce v okolních lesích , kam nosíme zvířátkům dobroty na přilepšenou - mrkev , kaštany , žaludy , jablíčka apod.

Pokračovat budeme v měsíci únoru také v našich školních projektech.

Správce Webu, 29. 1. 2020

AKCE V  PŘÍŠTÍM TÝDNU

V pondělí  27. 1. 2020  máme pro děti v mateřské škole připravenu BESEDU  S  MYSLIVCEM panem Nágrem , který bude dětem přednášet o přírodě , myslivosti , lesní zvěři a péči o ni a o lesní společenství , a  také o pomůckách , které myslivci používají např. pro vábení zvěře.

V úterý  28. 1. 2020  naváže na přednášku o myslivosti  ptáčník , který bude přednášet o ORNITOLOGII .

Ve čtvrtek  30. 1. 2020  se budou děti ve školce fotografovat - JARNÍ  TÉMATIKA.  Fotografování je nezávazné , mohou se přijít vyfotit i sourozenci . Prosím rodiče , aby třídním učitelkám nahlásili své požadavky .

Termín fotografování byl ZMĚNĚN  z 30. 1.  na  6. 2. 2020 , z důvodu nemoci pana fotografa !

Správce Webu, 23. 1. 2020

VÝKOPOVÉ PRÁCE NA  ZAHRADĚ MŠ

DŮLEŽITÁ INFORMACE PRO RODIČE

Od  dnešního dne , tedy od pondělí

20.  ledna  2020 , budou v prostorách zahrady Mateřské školy v Manětíně probíhat výkopové práce pro kanalizaci.

Žádáme rodiče o opatrnost při pohybu s dětmi v prostorách MŠ a mezi výkopy !!

Správce Webu, 20. 1. 2020

PTÁCI V  PŘÍRODĚ

V úterý dne 28. 1. 2020 přijede do naší mateřské školy  PTÁČNÍK , který bude dětem přednášet o ornitologii , včetně ukázek živých obyvatel lesů a parků.

Správce Webu, 15. 1. 2020

CO NÁS ČEKÁ V  LEDNU 2020

V prvním měsíci nového roku  2020  v lednu  podnikneme tyto aktivity :

- za Betlémem do kostela  -  do manětínského kostela půjdeme v pátek  10. 1. 2020

- domácí pohádka s marionetami

- modro - bílý sněhový den ( druhá polovina ledna , dáme včas vědět )

- školkové projekty ( v průběhu celého měsíce )

- hrátky na sněhu : bobování , koulování , stavění sněhuláků ( pokud nám příroda bude

přát !!! )

Správce Webu, 7. 1. 2020

... A  JAK PO  SVÁTCÍCH

Vánoční prázdniny trvají od  23. prosince  2019  do  5. ledna  2020 .

Do mateřské školy děti nastupují v pondělí  6. ledna  2020 .

Všichni zaměstnanci Mateřské školy Pastelka v Manětíně přejí dětem i rodičům v poklidu, radosti a lásce prožité vánoční svátky a do nového roku  2020  hodně štěstí , úspěchů a hlavně pevné zdraví !!!

Správce Webu, 17. 12. 2019

A CO NÁS V  PROSINCI JEŠTĚ ČEKÁ ?

10. prosince  -  BESÍDKA  pro babičky a dědečky z Manětína a okolí . Začátek v 9.30 h.

11.  prosince  -  BESÍDKA  pro rodiče , sourozence a všechny přátele mateřské školy.

Začátek  v  16.30 hodin .

V posledním týdnu před Vánocemi uspořádáme pro děti Mateřské školy v Manětíně VÁNOČNÍ  NADÍLKU .

Správce Webu, 3. 12. 2019

ČERTI V  MŠ

Ve čtvrtek  5. prosince  2019  přijdou dopoledne na návštěvu do mateřské školy  čertíci , Mikuláš a anděl a možná se bude i nadělovat !  JAK ?? To se uvidí......

Správce Webu, 3. 12. 2019