3. 4. 2020

oblacnosde

Bude polojasno až oblačno, místy přeháňky. Denní teploty 6 až 10°C. Noční teploty 4 až 0°C.

VYZVEDÁVÁNÍ BLANKETŮ NA  OČR

V pondělí  dne  6.  dubna  2020  mezi  9  a  10  hodinou si mohou rodiče vyzvednout v MŠ  potvrzené blankety na OČR , popřípadě vyřídit další potřebné záležitosti a informace .

Zvoňte , prosím , na ředitelnu MŠ , případně se ozývejte telefonicky . Děkujeme .

Správce Webu, 2. 4. 2020

ZÁPIS DO  MŠ PRO  ROK 2020 / 2021

ZÁPIS  DO  MATEŘSKÉ  ŠKOLY  PASTELKA  MANĚTÍN   PRO  ŠKOLNÍ  ROK

2020 / 2021  SE  BUDE  KONAT  V  PONDĚLÍ  DNE 4.  KVĚTNA  2020   V  BUDOVĚ  MŠ

MANĚTÍN  V  DOBĚ  OD  10 hodin  DO  14  hodin .

Pro zápis dítěte do Mateřské školy Manětín budete předkládat rodný list zapisovaného dítěte a občanský průkaz jednoho z rodičů či zákonných zástupců dítěte.

Pokud nastane změna ve způsobu či termínu ZÁPISU , budete včas na našich webových stránkách informování !!

Správce Webu, 2. 4. 2020

ZMĚNA VE  ZPŮSOBU ZÁPISU DO  ZÁKLADNÍ ŠKOLY

INFORMACE  PRO  RODIČE  POVINNÝCH  PŘEDŠKOLÁKŮ

Z důvodu závažné krizové situace v České republice dochází ke změně ve způsobu  ZÁPISU  POVINNÝCH  PŘEDŠKOLÁKŮ  DO  1. TŘÍD  ZÁKLADNÍCH  ŠKOL

Podrobné informace o  ZÁPISU  DO  1. TŘÍDY  ZÁKLADNÍ  ŠKOLY  V  MANĚTÍNĚ  naleznete na webových stránkách ZŠ Manětín .

Zápis se bude konat od  1.  do  14.  dubna  2020 .

Správce Webu, 25. 3. 2020

MIMOŘÁDNÉ INFORMACE PRO  RODIČE A  VEŘEJNOST

OZNÁMENÍ  :     MATEŘSKÁ  ŠKOLA  MANĚTÍN  BUDE  OD  17. 3. 2020  UZAVŘENA

K uzavření MŠ Manětín došlo po dohodě vedení školy se  ZŘIZOVATELEM  MŠ  -  MěÚ  v  Manětíně . Mateřská škola bude uzavřena od 17. března 2020 od 6.30 hodin  na  neurčito.

Důdodem k uzavření Mateřské školy Manětín je současný nouzový stav v ČR a celosvětový problém , týkající se nebezpečí nákazy koronavirem.

Žádám rodiče žáků MŠ Manětín , aby veškerou komunikaci s mateřskou školou vedli prostřednictvím e-mailů a mobilních telefonů ( potřebné informace, formuláře OČR apod. )

EMAIL :        ms.manetin@seznam.cz

TELEFON :  725 972 192

Veškerá nařízení VLÁDY  ČR , informace o vývoji nákazy , lékařská doporučení , opatření vyhlášená MěÚ v Manětíně a Krizového štábu Manětín ,  naleznete na  www. stránkách MĚSTA  MANĚTÍNA !

PEVNÉ  ZDRAVÍ  A  MNOHO  SIL  DO  DALŠÍCH  DNŮ  VÁM  VŠEM  ZA  MŠ  MANĚTÍN

PŘEJE   MGR.  MARIE  KŘEMENÁKOVÁ , ředitelka MŠ

Sledujte informace na našich stránkách a nebojte se zeptat !

Správce Webu, 16. 3. 2020

CO NÁS ČEKÁ V  BŘEZNU 2020

V měsíci březnu  2020  bychom rádi zahájili, pokud nám bude počasí přát a nebude vrtkavé tak,  jako po celou zimu , otevírání zahrady a naši školkovou zahradu začali připravovat na jaro.

Další březnové akce :

- Návštěva městské knihovny - přednáška , prohlídka , pohádka

- Školkové loutkové divadlo s marionetami

- Vynášení Moreny

- Návštěva  Základní školy v Manětíně před zápisem

- Školkové projekty - cvičení v tělocvičně v kulturním domě

- Pozorování změn v přírodě při dlouhých procházkách a výletech

Správce Webu, 26. 2. 2020

FOTOGRAFOVÁNÍ

Vzhledem k přetrvávající nemocnosti dětí v mateřské škole byl termín jarního fotografování přesunut na čtvrtek  20. 2. 2020 .

Správce Webu, 3. 2. 2020

CO NÁS ČEKÁ V  ÚNORU 2020

Zima nám stále nedopřává dostatek sněhu , takže budeme věřit , že se v únoru polepší a dopřeje nám sněhovou nadílku , abychom se mohli radovat na bobech , při stavění sněhuláků a koulování.

Ze stejných důvodů jsme přesunuli  Modro - bílý zimní den do měsíce února - uskuteční se ve středu  5. 2. 2020. Prosíme rodiče , aby děti oblékli v tento den do modro - bílé kombinace oblečení.

Fotografování dětí s jarní tématikou se uskuteční ve čtvrtek  6. 2. 2020 .  Doufáme , že už pan fotograf bude zdravý !!!

V pondělí  17. 2. 2020  přijede do mateřské školy Divadlo pana Pohody s novou pohádkou.

Také nás čeká masopustní řádění - MASOPUSTNÍ  REJ  v  mateřské škole , v maskách podle fantazie dětí - 25. února 2020 !

Na pravidelných procházkách budeme vyhledávat krmelce v okolních lesích , kam nosíme zvířátkům dobroty na přilepšenou - mrkev , kaštany , žaludy , jablíčka apod.

Pokračovat budeme v měsíci únoru také v našich školních projektech.

Správce Webu, 29. 1. 2020

AKCE V  PŘÍŠTÍM TÝDNU

V pondělí  27. 1. 2020  máme pro děti v mateřské škole připravenu BESEDU  S  MYSLIVCEM panem Nágrem , který bude dětem přednášet o přírodě , myslivosti , lesní zvěři a péči o ni a o lesní společenství , a  také o pomůckách , které myslivci používají např. pro vábení zvěře.

V úterý  28. 1. 2020  naváže na přednášku o myslivosti  ptáčník , který bude přednášet o ORNITOLOGII .

Ve čtvrtek  30. 1. 2020  se budou děti ve školce fotografovat - JARNÍ  TÉMATIKA.  Fotografování je nezávazné , mohou se přijít vyfotit i sourozenci . Prosím rodiče , aby třídním učitelkám nahlásili své požadavky .

Termín fotografování byl ZMĚNĚN  z 30. 1.  na  6. 2. 2020 , z důvodu nemoci pana fotografa !

Správce Webu, 23. 1. 2020

VÝKOPOVÉ PRÁCE NA  ZAHRADĚ MŠ

DŮLEŽITÁ INFORMACE PRO RODIČE

Od  dnešního dne , tedy od pondělí

20.  ledna  2020 , budou v prostorách zahrady Mateřské školy v Manětíně probíhat výkopové práce pro kanalizaci.

Žádáme rodiče o opatrnost při pohybu s dětmi v prostorách MŠ a mezi výkopy !!

Správce Webu, 20. 1. 2020

PTÁCI V  PŘÍRODĚ

V úterý dne 28. 1. 2020 přijede do naší mateřské školy  PTÁČNÍK , který bude dětem přednášet o ornitologii , včetně ukázek živých obyvatel lesů a parků.

Správce Webu, 15. 1. 2020