22. 10. 2020

poloj

Bude skoro jasno až polojasno. Ráno a dopoledne místy mlhy nebo zataženo nízkou oblačností. Denní teploty 16 až 20°C. Noční teploty 9 až 5°C.

PRO RODIČE - ŽÁDOST

ŽÁDÁME  všechny rodiče, aby přinesli pro své děti do šatny mateřské školy  GUMOVKY  a  PLÁŠTĚNKU. Na vycházky chodíme  zpravidla za každého počasí, proto chceme , aby byly děti proti dešti a kalužím ochráněny. DĚKUJEME !!!

Správce Webu, 6. 10. 2020

RADOVÁNEK

Upozorňujeme rodiče , že od 5. 10. 2020 do odvolání nebudou probíhat zájmové kroužky pro děti z Mateřské školy Manětín ( Vládou ČR vyhlášený krizový režim ).

Vedoucí kroužků bude v termínech konání akcí přítomna v Klubu vedle MŠ , kam můžete zajít pro řešení vašich dotazů.

Správce Webu, 2. 10. 2020

CO NÁS ČEKÁ V  ŘÍJNU

Plánované akce na měsíc  ŘÍJEN 2020 v MŠ Manětín

- Logopedie s paní doktorkou Gruberovou

- Spolupráce se ZŠ Manětín, setkání s kamarády v přírodě a na hřišti

- Domácí pohádka s marionetami

- Malý brigádník - práce na školní zahradě

- Drakiáda ( ... pokud nám bude přát a bude foukat....)

- Zahájení plnění projektů mateřské školy pro šk. rok 2020/2021

Správce Webu, 2. 10. 2020

PREVENTIVNÍ PRVNÍ POMOC PRO  DĚTI

Na úterý dne  22. září  2020  jsme do MŠ pozvali odborníka na preventivní první pomoc , který dětem na příkladech vysvětlí a bude je učit , jak mohou při různých situacích zvládnout pomoci ostatním.

Výchovně - vzdělávací akce pro děti proběhne v budově mateřské školy v dopoledních hodinách .

Správce Webu, 16. 9. 2020

POKYNY MZ A  OBV. LÉKAŘKY K  OŠETŘOVÁNÍ DĚTÍ

Praktický návod pro ošetření dětí po 1.9.2020

1/Režim ordinace-viz doporučení pro PLDD z 24.5.2020

2/ Doporučeno je telefonické objednání všech pacientů. Důvodem je zejména v současné epidemiologické situaci zajištění bezpečného prostředí pro pacienty, jejich doprovod a zdravotnický personál. Prioritou je zajištění dostupné zdravotní péče.

3/ Indikace k provádění testů na COVID-19 se řídí platnými algoritmy MZ ČR.

4/ Do kolektivu jsou přijímány pouze děti zdravé, nejevící příznaky akutního onemocnění.

I. dítě akutně nemocné

A/ onemocnění dítěte doma: zákonný zástupce v případě potřeby telefonicky kontaktuje PLDD, PLDD rozhodne o léčebném postupu, domácí léčba trvá zpravidla 10 dnů, pokud lékař nerozhodne jinak. PLDD rozhodne o kontrole zdravotního stavu a v případě potřeby vystaví Rozhodnutí o potřebě ošetřování. V případě podezření na COVID-19 se řídí platným algoritmem vydaným MZ ČR.

B/ onemocnění dítěte ve škole: učitel kontaktuje zákonného zástupce, předá dítě a poučí jej, že v případě potřeby je vhodné telefonicky kontaktovat registrujícího PLDD, který rozhodne o dalším postupu. Domácí léčba trvá zpravidla 10 dnů, pokud lékař nerozhodne jinak. Žáka omlouvá zákonný zástupce, ev. doloží školskému zařízení čestné prohlášení rodičů o bezinfekčnosti (obdoba bezinfekčnosti na letní tábor).

II. dítě s chronickým onemocněním (projevujícím se přetrvávajícími příznaky obdobnými COVID-19 , které jsou projevem chronického onemocnění).

V případě potřeby, kdy není-li škole známo (např. z částečného či úplného osvobození z TV, z posudku o způsobilosti na zotavovací akce) vydá PLDD jednorázově potvrzení o zdravotním stavu dítěte (viz příloha – vzor potvrzení).

Potvrzení vystavuje PLDD na žádost zákonného zástupcev zákonné lhůtě, předává pouze zákonnému zástupci. Potvrzenínení služba hrazená z veřejného zdravotního pojištění, hradí žadatel.

Správce Webu, 8. 9. 2020

ZÁŘIJOVÉ AKCE V  MŠ

- ZÁŘÍ  je adaptačním měsícem, své děti si můžete vyzvedávat , po dohodě s třídním učitelem , podle potřeby i během dne

- koncert violistky Jitky Hosprové v kostele

- Divadlo z bedny - pana Pohody

- třídní schůzky s rodiči

- seznámení s projekty matřské školy pro nový školní rok  2020 / 2021

PRÁZDNINY VE  ŠKOLNÍM ROCE 2020 / 2021

Pro informaci uvádíme termíny prázdnin ve školním roce 2020/2021 :

- PODZIMNÍ          29. 10.  -  30. 10.  2020

- VÁNOČNÍ           23. 12. 2020  -  3. 1. 2021

- POLOLETNÍ       29. 1. 2021

- JARNÍ                 8. 3.  -  14. 3. 2021

- VELIKONOČNÍ   1. 4.  -  2. 4.   2021

- LETNÍ                  1. 7.  -  31. 8.  2021

SCHŮZKA S  RODIČI V  MŠ

Schůzka s rodiči se uskuteční ve středu dne  16. září  2020  od  16.00 hodin  v  altánku  zahrady Mateřské školy v Manětíně. ( Při nepříznivém počasí ve třídě BERUŠEK ) .

Správce Webu, 3. 9. 2020

Pedagogickou radou ze dne  28. 8. 2020 bylo stanoveno datum schůzky s rodiči na  16. 9. 2020  od  16.00 hodin.

Žádáme rodiče , aby svým dětem v prvním dnu docházky přinesli do mateřské školy , k uložení v šatně , 1 - 2 roušky v ochranném sáčku. Děkujeme !

Upozorňujeme rodiče , že v zahradě a venkovních prostorách vedoucích ke vchodovým dveřím do jednotlivých tříd mateřské školy , probíhají výkopové práce a úpravy ke stavbě ČOV .  Žádáme vás o maximální opatrnost při pohybu ve vnějších prostorách mateřské školy . Ke vchodovým dveřím do tříd MŠ , prosím , přicházejte od vrátek vpravo kolem altánku a dále po chodníčku zadem okolo školky. Buďte , prosím , opatrní na své děti !!!

Děkujeme za pochopení a těšíme se na setkání s vámi a vašimi dětmi v úterý dne  1. 9. 2020  v Mateřské škole Manětín v novém školním roce  2020 / 2021 !!!

Správce Webu, 29. 8. 2020