SOLNIČKA 26. 10. 2021 ZRUŠENA

Z důvodu velkého nárůstu nemocnosti u dětí jsme přistoupili ke zrušení výjezdu do SOLNIČKY KRALOVICE v termínu 26. 10. 2021 !!  ZÍTRA  NEJEDEME !!

Termín SOLNIČKY jsme přesunuli na  11. 11. 2021 a zatím jsme ponechali termín 2. 11. 2021.

Věříme , že se to takto podaří a děti budou zdravé !!

Správce Webu, 25. 10. 2021

SOLNIČKA KRALOVICE

Mateřská škola PASTELKA Manětín připravila pro děti výlety do SOLNIČKY v Kralovicích.

Aby byl vliv na zdraví dýchacích cest vašich dětí účinný , pojedeme do solné jeskyně dvakrát s týdenním rozestupem.

TERMÍNY  DO  SOLNIČKY :  26. 10.  a  2. 11. 2021  -  odjezd v 8.30h od KD

Do SOLNIČKY pojedeme se všemi dětmi , s sebou jim připravte batůžek s ovocem, papírovými kapesníky, ponožkami a uzavíratelným pitím.

Do pátku  22. 10.  budou třídní učitelky vybírat 400,- Kč na oba vstupy do Solničky a dopravu autobusem do Kralovic a zpět .

Správce Webu, 18. 10. 2021

VYŠETŘENÍ OČÍ

Dnes jsme obdrželi od zdravotnického zařízení PRIMAVIZUS termín na vyšetření očí  "Koukají na nás správně " .

TERMÍN JE STANOVEN NA  1. 11. 2021

Rodiče vyšetřovaných dětí obdrží přímo od firmy Primavizus výsledky vyšetření s přístupovým kódem a dokladem o zaplacení na e-mailovou adresu , kterou uváděli do formuláře pro vyjádření souhlasu .

Správce Webu, 12. 10. 2021

AKCE V  MŠ NA  MĚSÍC ŘÍJEN

ŘÍJNOVÉ  AKCE  V  MŠ

-   logopedické vyšetření s PaeDr. Gruberovou a následná výuka logopedie

-   spolupráce se ZŠ - cesta za kamarády

-   divadelní představení - Divadlo Šapito

-   práce na školní zahradě - Malý brigádník

-   Drakiáda - pouštění draků

-   zahájení plnění školních PROJEKTŮ 2021/2022

-   spolupráce s Městskou knihovnou Manětín

-   návštěva Solné jeskyně Kralovice

Správce Webu, 29. 9. 2021

MUZEUM STAVITELSTVÍ PLASY

V pátek  24. 9. 2021 pojedeme autobusem s dětmi  do Muzea stavitelství Plasy. Odjíždět budeme v 8.30 hodin od Zámku Manětín. Na oběd se budeme vracet do mateřské školy ( cca na 11.45 h ) .

Žádáme rodiče , aby dětem připravili do batůžků s sebou papírové kapesníky , uzavíratelné pití a maximálně ovoce a sušenku . Školkovou svačinku povezeme s sebou a děti ji dostanou u stolečků v muzeu .

Děkujeme a věříme , že se v tento den dostavíte se svými dětmi do MŠ včas , tedy do 8.00 hodin !!!

Správce Webu, 17. 9. 2021

PRÁZDNINY A VOLNÉ DNY VE ŠK. R. 2021-2022

PRÁZDNINY  A  SVÁTKY  VE  ŠK. R.  2021 - 2022

Podzimní prázdniny stanovuje MŠMT na středu 27. října a pátek 29. října 2021.

Vánoční prázdniny začínají ve čtvrtek 23. prosince 2021 a končí v neděli 2. ledna 2022. Vyučování začne v pondělí 3. ledna 2022.

Jednodenní pololetní prázdniny připadnou na pátek 4. února 2022.

Jarní prázdniny v délce jednoho týdne jsou podle sídla školy stanoveny takto:

Okres nebo obvod hl. města Prahy

7. 2. - 13. 2. 2022

Kroměříž, Uherské Hradiště, Vsetín, Zlín, Praha-východ, Praha-západ, Mělník, Rakovník, Plzeň-město, Plzeň-sever, Plzeň-jih, Hradec Králové, Teplice, Nový Jičín

Velikonoční prázdniny připadnou na čtvrtek 14. dubna 2022.

Vyučování ve druhém pololetí bude ukončeno ve čtvrtek 30. června 2022.

Hlavní prázdniny budou trvat od pátku 1. července 2022 do středy 31. srpna 2022.

Vyučování ve školním roce 2022/2023 začne ve čtvrtek 1. září 2022.

Správce Webu, 14. 9. 2021

ZÁŘÍ - ZAČÍNÁME

ZÁŘIJOVÉ  AKCE  V  MŠ

-   září je adaptačním měsícem : možnost vyzvedávání dětí během celého dne

-   účast na koncertu violistky Jitky Hosprové

-   návštěva Muzea stavitelství v Plasích

-   schůzka s rodiči

-   seznámení s projekty na školní rok  2021 / 2022

Na sobotu  2. 10. 2021  zveme širokou veřejnost na DEN  OTEVŘENÝCH  DVEŘÍ  V  MATEŘSKÉ  ŠKOLE !

Správce Webu, 7. 9. 2021

SCHŮZKA S  RODIČI V  MŠ

Schůzka s rodiči se uskuteční ve čtvrtek dne  16. září  2021  od  16.00 hodin  v  altánku  zahrady Mateřské školy v Manětíně. ( Při nepříznivém počasí ve třídě BERUŠEK ) .

Správce Webu, 6. 9. 2021

REGISTRACE

ŽÁDÁME  RODIČE , aby provedli registraci svých e-mailů na webových stránkách Mateřské školy Manětín !

Postup registrace naleznete přímo na webových stránkách. Po zaregistrování vám přijde na váš e-mail zpráva , kterou je nutné potvrdit. Po tomto kroku vám všechny informace , uváděné na webu MŠ , budou rozesílány na vaše e-maily.

Děkujeme za vaši registraci , přispějete tak k vlastní větší informovanosti o tom , ce se v MŠ děje , plánuje a odehrává !!

Správce Webu, 6. 9. 2021

INFORMACE K  ZAHÁJENÍ ŠK. ROKU 2021/2022

VÁŽENÍ  RODIČE ,

ve středu dne 1. 9. 2021  bude zahájen v Mateřské škole Manětín nový školní rok  2021/2022 .

Žáčci mohou do MŠ přicházet v rozmezí mezi 6.30 - 8.00 hodin. Prosíme rodiče , aby používali ochranu úst a nosu po celou dobu pobytu v areálu mateřské školy ,  a aby se v šatnách MŠ zdržovali jen po nezbytně nutnou dobu ! Na vstupech do jednotlivých tříd budou umístěny seznamy dětí pro orientaci , do které třídy budou vaše děti docházet .

Rodiče budou před vstupem dětí do tříd podepisovat prohlášení o bezinfekčnosti svých dětí . Prosíme tedy o zodpovědné posouzení jejich zdravotního stavu !

Veškeré potřebné informace k provozu školy a k docházce dětí se rodiče dozví v den nástupu svých dětí do MŠ od učitelek a ředitelky mateřské školy . Budeme vám plně k dispozici .

Žádáme rodiče , aby v jídelně ZŠ Manětín u vedoucí ŠJ paní Veberové na tel. č. 733 677 071 , nahlásili pro své děti stravování a vyřídili veškeré náležitosti týkající se odběru stravy.

Těšíme se na vás , na vaše děti a na  zahájení nového školního roku a věříme , že se nám povede a nic nám jej nenaruší !!!

Mgr. Marie Křemenáková

ředitelka MŠ Manětín