24. 1. 2021

zatazenosesnez

Bude oblačno až zataženo, místy sněhové přeháňky nebo sněžení, pod 300m srážky přechodně smíšené nebo i dešťové. Denní teploty 0 až 4°C. Noční teploty -1 až -5°C.

ZAHÁJENÍ ŠKOLNÍHO ROKU 2020 / 2021

Vážení  rodiče a zákonní zástupci  žáků ,

blíží se zahájení nového školního roku  2020 / 2021 , a proto bych vám prostřednictvím webových stránek Mateřské školy Manětín ráda předala několik důležitých informací a doporučení.

Nový školní rok bude dle platné školské legislativy zahájen v úterý dne 1. září  2020. Provozní doba v mateřské škole je od 6.30 hodin do 16.00 hodin.

Do Mateřské školy v Manětíně by mělo od září nastoupit 42 žáků , do každé třídy po 21 dětech . Seznamy dětí budou vyvěšeny pro každou třídu na vstupních vchodových dveřích.

Vzhledem k situaci s Covid - 19 v České republice byla Ministerstvem školství a tělovýchovy vydána pro školy a školská zařízení doporučení pro zahájení a průběh vyučování ,  se zaměřením na ochranu zdraví dětí , žáků a studentů škol.

V Mateřské škole Manětín budeme postupovat podobně , jako při znovuotevření MŠ v květnu letošního roku. Žádáme rodiče a veškerý doprovod dětí , aby při pohybu v areálu a zejména v budově MŠ dodržovali nošení roušek. Dětem bude po příchodu do MŠ po omytí rukou změřena teplota a provedena dezinfekce rukou. Žádáme rodiče , aby nepřiváděli své děti do MŠ s onemocněním respiračního ani jiného charakteru. Dbejte , prosím , na zdraví své i ostatních !!

Protože se děti budou od prvního dne v mateřské škole stravovat, chtěla bych požádat rodiče , aby svým dětem nahlásili stravování u vedoucí školní jídelny v ZŠ , paní Veberové.

Dále bych chtěla rodiče a zákonné zástupce dětí MŠ požádat o registraci svých  e-mailových adres na webu MŠ ( popis registrace najdete uvedený níže nebo přímo na těchto stránkách). Posloužíte tím vlastní větší informovanosti o dění v Mateřské škole Manětín. Předem vám děkuji !!

Další důležité informace a případná doporučení budou průběžně uváděny v této sekci AKTUALIT  webových stránek MŠ , a pokud budete zaregistrování emailem , budou vám informace automaticky zasílány na váš email.

Mgr. Marie Křemenáková

ředitelka mateřské školy

Správce Webu, 22. 8. 2020

PODĚKOVÁNÍ SPONZOROVI

Mateřská škola PASTELKA Manětín  obdržela  od  SPONZORA  hračky  v  hodnotě  cca

6 000,- Kč .  Touto cestou sponzorovi velice DĚKUJEME !!!

Správce Webu, 19. 6. 2020

FOTOGRAFIE K  VYZVEDNUTÍ

V  MŠ  jsou k vyzvednutí fotografie z posledního společného fotografování. Žádáme rodiče , aby si pro fotky co nejdříve přišli a uhradili u třídních učitelek stanovenou cenu . Děkujeme !!!

Správce Webu, 19. 6. 2020

ROZLOUČENÍ S  PŘEDŠKOLÁKY

Ve středu dne 24. 6. 2020 od 10.00 hodin se budeme v altánku  zahrady Mateřské školy Manětín loučit s předškoláky MŠ , kteří budou po prázdninách odcházet do 1. třídy základní školy.

Srdečně zveme rodiče předškoláčků na toto slavnostní vyřazování jejich dětí .

Správce Webu, 12. 6. 2020

PRÁZDNINOVÝ PROVOZ V  MŠ

Mateřská škola Pastelka Manětín , po dohodě se zřizovatelem MěÚ v Manětíně , bude v měsíci červenci v provozu tři týdny , a to  od 1. 7.  do  17. 7. 2020.

Školné za červenec 2020 bude ve stejné výši jako u ostatních měsíců v běžném školním roce , tedy 350,- Kč / dítě . Rodiče jej mohou uhradit u třídních učitelek do konce měsíce června 2020 v hotovosti .

Správce Webu, 9. 6. 2020

VÝLET DO  SOLNIČKY

V úterý dne  16. 6. 2020  pojedeme s dětmi na výlet do městečka Kralovice do SOLNÉ  JESKYNÉ. Děti budou mít svačinku i oběd zajištěny v mateřské škole. S sebou do batůžku jim připravte pouze uzavíratelné pití , ovoce , papírové kapesníky a popřípadě pláštěnku a roušku .

Dále připomínáme rodičům , že v úterý  9. 6. 2020  se budeme v mateřské škole od  9.30 hodin  FOTOGRAFOVAT !!

Ve středu  10. 6.  jsme pro děti zajistili divadelní představení  DIVADLA  Z  BEDNY . Pohádku nám divadelníci odehrají v zahradě Mateřské školy v Manětíně .

Správce Webu, 5. 6. 2020

FOTOGRAFOVÁNÍ V  MŠ

Fotografování dětí v mateřské škole proběhne v úterý 9. června 2020 od  9.30 hodin. Fotografovat se budou děti na zahradě MŠ .

Byli bychom rádi , kdyby se přišli vyfotografovat i předškoláci , kteří budou odcházet po prázdninách do ZŠ . Chtěli bychom jim na památku vytvořit společné tablo při příležitosti odchodu z mateřské školy . Předem rodičům děkujeme , že se se svými dětmi na focení dostaví , i přesto , že již do školky nedocházejí .

Správce Webu, 26. 5. 2020

ŽÁDOST O  ZAREGISTROVÁNÍ EMAILŮ

Žádáme rodiče , aby si na našich webových stránkách  MŠ  zaregistrovali své emaily. Registrace je velmi jednoduchá - vpravo na úvodní straně web stránek MŠ je připravena kolonka k registraci . Na váš email vám přijde potvrzení zaregistrování , které následně potvrdíte .

Vaše registrace vám poslouží k větší a aktuální informovanosti o tom , co se v mateřské škole děje a připravuje .

ZA  VAŠE  ZAREGISTROVÁNÍ  PŘEDEM  DĚKUJEME  !!!

Správce Webu, 22. 5. 2020

STRAVOVÁNÍ

Žádáme rodiče žáčků , kteří budou nastupovat do MŠ od 25. 5. 2020 , aby  do konce tohoto týdne přihlásili stravování pro své děti v jídelně ZŠ.

Správce Webu, 20. 5. 2020

FOTOGRAFOVÁNÍ V  MŠ

Fotografování tříd , skupinek a předškoláků na tablo proběhne v MŠ v náhradním červnovém ( namísto 26. 5. ) termínu.  Náhradní termín bude , po potvrzení fotografickou firmou , včas zveřejněn .

Správce Webu, 18. 5. 2020