14. 10. 2019

skoroj

Bude jasno až skoro jasno, odpoledne přechodně až polojasno. Ráno a dopoledne místy mlhy nebo zataženo nízkou oblačností. Denní teploty 19 až 23°C. Noční teploty 11 až 7°C.

DRAVCI

V pátek , 12. 4. 2019 ,  půjdeme s dětmi do Kulturního domu v Manětíně na přednášku s ukázkami o chovu a životě dravců a jiných příslušníků ptačí říše.

Připomínáme rodičům , že odjezd do SOLNIČKY ve čtvrtek  11. 4.  bude v  8.00 hodin. Děkujeme za vaši dochvilnost !!

Správce Webu, 8. 4. 2019

VELIKONOČNÍ SOUTĚŽ V  MŠ

Mateřská škola Pastelka v Manětíně  vyhlašuje velikonoční soutěž pro děti z MŠ a jejich rodiče  -  o nejzajímavější nápad na velikonoční výzdobu , dárek  nebo  zajímavé tvoření .

Vaše výrobky , prosím , přineste na výstavku v mateřské škole  do  PONDĚLÍ  15. 4. 2019.

DĚKUJEME  A  TĚŠÍME  SE  !!!

Správce Webu, 5. 4. 2019

MATEŘSKÁ ŠKOLA NAVŠTÍVÍ SOLNIČKU

Ve dvou termínech  -  4.  a  11.  dubna  2019  -  uspořádá  MŠ  v  Manětíně pro všechny školkové děti výjezd  do  SOLNIČKY - solné jeskyně v Kralovicích.

Třídní učitelky vybírají do konce měsíce března 2019 na dopravu a na vstup do Solničky celkem  400,- Kč.

ODJEZD  OD  MŠ  BUDE  PRO  OBA  TERMÍNY  V   8.00  hodin !!!

Správce Webu, 21. 3. 2019

ZÁPIS DO  MŠ PRO  ROK 2019 - 2020

Mateřská škola Pastelka v Manětíně oznamuje, že  ZÁPIS  DO  MŠ  MANĚTÍN  PRO  ROK  2019/2020  se uskuteční  ve  ČTVRTEK  2. KVĚTNA  2019.

Zápis bude probíhat v ředitelně mateřské školy v době od  10.00hod.  do  14.00 hod.

K zápisu dětí do MŠ přinesou rodiče rodný list zapisovaného dítěte a jeden z rodičů  (zákonných zástupců) předloží občanský průkaz.

Správce Webu, 21. 3. 2019

CO NÁS ČEKÁ V  PŘÍŠTÍM TÝDNU

V úterý, dne 12. 3. 2019 ,  přijede fotografovat do naší MŠ fotofirma HANKA, která nám nabídla vytvoření samolepících jmenovek k použití do šaten , na hrníčky apod. ,  zcela zdarma. Pro rodiče nabízí set fotografií, které si můžete , ale nemusíte , odkoupit !!

Ve čtvrtek  14. 3.  navštívíme  ve dvou skupinkách  Městskou knihovnu v Manětíně, kde bude s dětmi besedovat o BŘEZNU - MĚSÍCI KNIHY,  o knížkách , a nejen o nich , nová paní knihovnice Alena Fišerová.

Na pátek  15. 3.  jsme pozvali na divadelní představení  DIVADLA  Z  BEDNY v naší školce, také děti ze Základní školy v Manětíně  ( první a druhou třídu ). Na setkání s kamarády ze základky a na společné zážitky z představení se moc těšíme !!

Správce Webu, 6. 3. 2019

ČÁSTEČNÉ UZAVŘENÍ MŠ

ČEZ Distribuce , a.s.  oznámila mateřské škole odstávku elektřiny na den  7.  3.  2019.

V tento den se nebude , ze stejného důvodu , připravovat ani strava v ZŠ.  Proto bude MŠ v Manětíně v tento den otevřena pouze  od  6.45 hodin  do  12.00 hodin.

Prosím , vyzvedněte si své děti  mezi  11.30  až  nejpozději  do  12.00 hodin , budou

bez oběda !!!   DĚKUJEME  ZA  POCHOPENÍ  !!!

MASOPUSTNÍ REJ

Masopustní maškarní rej se v MŠ Manětín uskuteční v úterý  dne  5.  3.  2019.

Převleky a masky necháváme v letošním roce na fantazii a kreativitě dětí a rodičů. Prosím , přineste je dětem  5. 3.  ráno do mateřské školy .

JARNÍ PRÁZDNINY

V příštím týdnu , od 25. 2  do 1. 3. 2019, jsou MŠMT pro naši oblast vyhlášeny JARNÍ  PRAZDNINY. V naší MŠ Manětín bude provoz nepřerušen , pouze třídy budou sloučeny do jedné.

PODĚKOVÁNÍ

V minulém týdnu se v prostorách Mateřské školy v Manětíně uskutečnila , v rámci školního projektu  " Mámo , táto , pověz mi , co děláš "  ,  myslivecká přednáška .

Myslivec , pan  Daniel  Nágr  , připravil pro děti mateřské školy velmi pěknou přednášku o myslivosti . Nad spoustou paroží , vábniček ,  zbraní a dalších mysliveckých trofejí a propriet , děti s panem Nágrem besedovaly o lesní zvěři a o činnostech spojených s myslivostí .

Za velmi poutavou a poučnou besedu panu Nágrovi děkujeme !!!

Správce Webu, 5. 2. 2019

BOBOVÁNÍ

Po dobu, kdy bude na zahradě MŠ a na kopečcích v okolí školky dostatečná sněhová vrstva, budeme se snažit každý den bobovat a využít sněhovou nadílku ke hrám na sněhu a se sněhem.

Žádáme rodiče, aby přizpůsobili oblékání dětí těmto aktivitám a přinášeli dětem do mateřské školy boby.  DĚKUJEME !!!

Správce Webu, 5. 2. 2019