26. 2. 2020

oblacnosde

Bude polojasno až oblačno, místy přeháňky, od 600m srážky sněhové. Denní teploty 4 až 8°C. Noční teploty 2 až -2°C.

VÝTVARNĚ - KERAMICKÝ KROUŽEK V MŠ ZAČÍNÁ

Ve čtvrtek dne 15. října 2015 od 14.30 hodin zahájí svoji činnost výtvarně - keramický kroužek pod vedením výtvarnice paní Mgr. Šimonové .

První hodina bude volně přístupná pro všechny , kteří se pro tento nově zavedený kroužek v naší mateřské škole ještě nerozhodli . Přijďte se podívat ! Přihlásit svoje děti můžete i dodatečně .

Správce Webu, 8. 10. 2015

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ V ZAHRADĚ MŠ

Ve středu dne 14. října 2015 od 10.00 hodin proběhne v Mateřské škole v Manětíně Den otevřených dveří v nově vytvořené  Zahradě v přírodním stylu . Všechny na tuto slavnostní událost srdečně zveme !!!

Správce Webu, 1. 10. 2015

ŠKOLNÍ ROK 2015 - 2016

Ve školním roce 2015 - 2016 přivítala naše MŠ PASTELKA ve třídách BERUŠEK a SLUNÍČEK celkem 36 dětí . Přejeme jim šťastný a veselý školní rok , spoustu pěkných  zážitků a nových poznatků .

Správce Webu, 18. 9. 2015

Pasování prvňáčků v MŠ a školní výlet

V tomto týdnu  jsme s dětmi absolvovali dvě velmi důležité a moc krásné akce .

První z nich bylo v pondělí 22. 6.  " Pasování našich předškoláků na prvňáčky " .  Pasování a vyřazení předškoláků se zúčastnil i pan starosta a v našem novém altánku dětem poblahopřál k úspěchům ve škole , popřál všem pěkné prázdniny a předal i dárek .

Celá akce byla velmi hezkým vyvrcholením školního roku 2014 / 2015 a panu starostovi děkujeme !

Druhou akcí byl v následujícím dni  " Náš školní výlet " .  Novým městským mikrobusem jsme na etapy odjížděli do městečka Rabštejn nad Střelou , kde nám divadlo Pana Pohody , ve velmi atipickém prostředí zdejšího krásného kostela předvedlo své legrační představení .

Protože nám příliš nepřálo počasí , přišel nám vhod azyl v Četnické stanici u Fáberů , kde pro nás bylo zatopeno a přichystáno občerstvení - výborný čaj z bylinek a sušenky ! Po té jsme si u Fáberů na dvorečku opekli vuřtíky . Vše pro nás rodina Fáberových dokonale přichystala a my jim za to velmi děkujeme !!

S plnými bříšky jsme se odebrali k prohlídce městečka Rabštejna a řeky Střely a pomalu se , opět na etapy , vraceli do mateřské školy . Bezpečně nás přepravoval  místostarosta pan Hruška a starosta pan Matuška . Děkujeme i jim za jejich vzácný čas , který nám věnovali !!

Podívejte se na fotodokumentaci ve fotogalerii !!!

Správce Webu, 25. 6. 2015

Dětský den a výlet do přírody

V pondělí 1. 6.  budeme s dětmi soutěžit a oslavovat Dětský den a také si opečeme vuřty na našem novém ohništi . Už se na to moc těšíme !!

Ve čtvrtek 4. 6.  opět vyrazíme na polodenní výlet za poznáváním manětínského okolí se svačinkou v batohu .

Prosíme rodiče , aby přizpůsobili oblečení dětí těmto událostem ! Děkujeme !!

Správce Webu, 29. 5. 2015

NA VÝLETĚ ve čtvrtek 14. 5.

Ve čtvrtek 14. 5. nám na dlouhém výletě na Čapkovic chatu přálo počasí . Na Ovčíně jsme si pochutnali na svačince z baťůžku a přes Skalku se vrátili do MŠ . Už se těšíme na další dopolední výlety , při kterých poznáváme manětínské okolí , přírodní krásy a trénujeme naši zdatnost !!

Správce Webu, 15. 5. 2015

Koncert ZUŠ v MŠ

V pondělí , 4. 5.  , jsme si v MŠ vyslechli koncert ZUŠ . Malí umělci byli moc šikovní a našim dětem i pozvaným záčkům ze ZŠ se vystoupení velmi líbilo !

Správce Webu, 4. 5. 2015

Nezmokli jsme , už jsme tu.....

Ve čtvrtek - na " Čarodejnice " prošly děti při dopoledním výletě část Mlýnské stezky , posvačily u křížku pod velkou lípou a poznávaly jarní rostlinky .

Správce Webu, 4. 5. 2015

Rytmická show

V úterý , dne 21. 4. 2015 ,  k nám do mateřské školy přijel kouzelný hudebník z Jižních Čech a předvedl nám hudebně - rytmickou show , při které děti tančily , zpívaly , vytleskávaly a dováděly .  Na fotografie z naší pěkné akce se podívejte ve fotogalerii .

Správce Webu, 21. 4. 2015

Velikonoce v MŠ

V týdnu před Velikonocemi vyráběly děti dárečky pro rodiče , Všechny děti věří , že Vám svým výtvorem udělaly radost !!

Ve středu  1. 4.  plnily děti ZAJÍČKOVY úkoly a hledaly jeho poklad ve školce . Oslavili jsme Velikonoce - svátky jara s beránkem od maminky paní Marešové a děti si na něm moc pochutnaly !! Děkujeme !!   Na fotografie se můžete podívat ve fotogalerii .

Správce Webu, 7. 4. 2015