26. 2. 2020

oblacnosde

Bude polojasno až oblačno, místy přeháňky, od 600m srážky sněhové. Denní teploty 4 až 8°C. Noční teploty 2 až -2°C.

ROZSVĚCENÍ VÁNOČNÍHO STROMEČKU

V neděli dne  1.  prosince  2019  od  16.30 hodin  proběhne na manětínském náměstí rozsvěcování vánočního stromečku.

Předškoláčci , kteří u stromečku vystupují s básničkami a koledou , se sejdou v  16.15 hodin u pódia na náměstí , kde si je převezmou paní učitelky z mateřské školy.

Rodičům předem děkujeme za včasný příchod a předání dětí. Hned po vystoupení si opět děti u pódia převezmete.

Správce Webu, 29. 11. 2019

ODPOLEDNÍ SVAČINKY

Z nařízení ČŠI se s platností od 1. 12. 2019 nebudou vydávat odpolední  svačiny , které se formou mazání ( pomazánky , máslo , med , krájené vejce apod. ) nanáší na pečivo. Jedná se o mimořádné , nárazové odchody dětí z Mateřské školy v Manětíně . Balené potraviny , např. jogurt , přesnídávka ve skleničce , ovocná kapsička , ovoce celé ,  balené sušenky i suchý rohlík či houska , vydávány budou .

Žádáme rodiče , pokud dopředu vědí , že jejich dítě následující den bude z MŠ odcházet po obědě ,  aby si v jídelně ZŠ svačinky odhlašovali.

Správce Webu, 21. 11. 2019

V PŘÍŠTÍM TÝDNU.....

Hned v pondělí  25. 11. 2019  si děti při výchovném koncertě ZUŠ Plasy poslechnou melodie různých nástrojů a zpěv svých bývalých spolužáčků z mateřské školy. Budou jim hrát i starší žáci a pedagogové ze ZUŠ v Plasích. Na koncert jsme pozvali i žáky a pedagogy ze Základní školy Manětín.

Ve čtvrtek  28. 11. 2019  od  8.30 hodin  proběhne v MŠ  ve  třídě Berušek celoškolní fotografování s vánoční tématikou. Žádáme rodiče , aby si co nejdříve domluvili s třídní učitelkou svých dětí nadstandartní focení ( se sourozenci , ve skupinkách apod. ) .

Správce Webu, 21. 11. 2019

INFORMACE O  VOLNÝCH DNECH A  PRÁZDNINÁCH

Vánoční prázdniny trvají od pondělí  23. prosince 2019  do  3. ledna  2020 ( nástup dětí do MŠ je 6. ledna 2020 ) .

Jarní prázdniny jsou určeny pro Plzeň - sever v roce 2020 na týden od 29. února do 8. března ( budeme zjišťovat zájem o docházku do MŠ ) .

Velikonoční svátky jsou od  10.  do  13. dubna  2020 .

Letní prázdniny začínají  1. července  a  končí  31. srpna  2020  ( provoz v MŠ bude probíhat v prvním a druhém týdnu prázdnin ) .

Správce Webu, 12. 11. 2019

PŘEDVÁNOČNÍ BESÍDKA MŠ

P O Z V Á N K A

Srdečně  zveme všechny rodiče , sourozence , prarodiče a přátele MŠ

na  PŘEDVÁNOČNÍ  BESÍDKU

dětí Mateřské školy v Manětíně ,

která se bude konat v budově MŠ

11111                                               11. prosince 2019 od 16.30 h.

Dne 10. 12. 2019 dopoledne představíme

naši  BESÍDKU  seniorům.

Těšíme se na setkání s Vámi !!

Správce Webu, 12. 11. 2019

STÁVKA 6. 11. 2019

Všichni zaměstnanci Mateřské školy v Manětíně se přiklánějí k celorepublikové STÁVCE pedagogických pracovníků dne 6. 11. 2019 .

Provoz a výuka v Mateřské škole Manětín proběhne standartním způsobem .

Správce Webu, 5. 11. 2019

LISTOPADOVÉ AKCE V  MŠ

V měsíci listopadu pojedeme 2x do SOLNIČKY do Kralovic  -  v úterý 5. 11.  a  ve

čtvrtek  14. 11.

Radovánek chystá pro děti na pátek  8. 11.  halloweenské soutěžení a tvoření , kterého se v Kulturním domě v Manětíně mohou zúčastnit děti se svými rodiči .

V úterý  dne  12. 11.  přijede do naší mateřské školy divadelní sdružení  ŘIMBABA  s představením  Nekonečný příběh .

V pondělí  25. 11. budeme naslouchat koncertování  ZUŠ  z Plas . Na výchovný koncert jsme pozvali i žáky ze Základní školy v Manětíně .

Ve čtvrtek  28. 11. dopoledne se budou v Mateřské škole v Manětíně děti fotografovat . Jedná se o vánoční focení , kdy se děti fotografují samostatně nebo ve skupinkách , které si rodiče mohou nahlašovat u třídních učitelek .

V průběhu měsíce listopadu zahrajeme dětem v našem divadélku tématickou pohádku a budeme nacvičovat na vystoupení u vánočního  stromečku ( 1. 12. )  a na BESÍDKU (uskuteční se cca v druhém prosincovém týdnu ) .

Správce Webu, 29. 10. 2019

V Mateřské škole Manětín bude  po dobu podzimních prázdnin a Základní školou v Manětíně vyhlášeným ředitelským volnem , tedy v době od 29. 10.  do  1. 11. 2019 , PROVOZ  NEPŘERUŠEN !!

Dne 30. 10. budou děti společně s rodiči od 16.00 hodin dlabat, tvořit a zdobit DÝNĚ. Na společnou tvořivou dílničku se těšíme a rodiče srdečně zveme !!!

V pátek odpoledne  8. 11. 2019 pořádá RADOVÁNEK v Kulturním domě v Manětíně pro děti a jejich doprovod Halloweenské řádění se soutěžemi a tvořením. Všichni jsou ZVÁNI !

Správce Webu, 23. 10. 2019

POUŠTĚNÍ DRAKŮ

V příštím týdnu bychom rádi pouštěli s dětmi draky. Prosíme rodiče , aby dětem přinesli draky do mateřské školy a ponechali je zde alespoň týden do naší akce  ( až nám bude pořádně foukat !! )  DĚKUJEME !

Správce Webu, 8. 10. 2019

CO NÁS ČEKÁ V  ŘÍJNU

PŘEDPOKLÁDANÉ  AKCE  V  MĚSÍCI  ŘÍJNU  2019  :

-  4. 10.    Bezpečný pes

- 10. 10.   Divadlo pana Pohody