Vybavení dítěte

Dítě pro pobyt v mateřské škole potřebuje:

• umyvarnaPohodlné oblečení. Ve třídě je stále udržovaná teplota okolo 23 °C, proto není třeba dávat dětem teplé mikiny nebo punčocháče pod kalhoty.
  • Přezůvky s pevnou patou. Nejlépe klasické dětské bačkory, ne pantofle (bezpečnost dětí).
  • Starší obuv a oblečení. Na pobyt venku je nejvhodnější starší oblečení, oblékat děti aktuálně podle počasí – pláštěnky, holínky (deštník není vhodný pro pobyt venku).

• Pláštěnka a holínky
  • Pyžamo. Na odpolední odpočinek potřebuje dítě vlastní pyžamo (každý týden se obměňuje)
  • Rezervní oblečení. Děti by měly mít ve školce rezervní oblečení pro případ nehody. Náhradní tričko, tepláky (punčocháče, legínky, sukýnku) , spodní prádlo a ponožky. Veškeré oblečení je nutné mít podepsané.
  • Oblíbený hrníček. Pro zajištění pitného režimu má každé dítě svůj vlastní  hrníček označený svojí školkovou značkou (ne umělohmotný), tak  si jej snadno pozná a používá ho během dne.
  • Zubní kartáček a pastu. V obou třídách si po obědě děti čistí zuby, každé dítě má vlastní kartáček a pastu.

Z hygienických důvodů nepoužíváme ve školce látkové kapesníky. V případě, že je dítě alergické na papírové kapesníky, je nutné toto sdělit učitelce.